Modern zamanların en büyük hastalığı internet üzerinden alışverişin yardım ve yatak lık eden tarafı; alışveriş sepeti.

Online Alışveriş Nedir?

Bildiğiniz üzere artık alışveriş yapmanın tanımı bayağı bir değişti. Canınız çikolata çektiğinde ya da “”bir kilo portakal olsa

dijital-alışverişshopping-alışveriş-sepeti-sepeti-mobil-ödeme-mobil-alışveriş

da yesek” dediğinizde “acaba markete kim gider” derdiniz kalktı. Artık her şey işaret parmağınızın ucunda bulunuyor. Sadece gıda ürünlerinizi değil iç çamaşırdan dış giyime kadar her şeyinizi internet üzerinden almanız mümkündür. Almak istediğiniz ürünler için siteler ya da uygulamalar üzerinden sisteme mail adresiniz ile kişisel bilgilerinizi girerek kayıt yapıp giriş yapmanız gerekmektedir. Alışveriş yaptığımız siteye ya da uygulamaya girdiğinizde ü

dijital-shopping-dijital-alışveriş-sanal-ticare

rünler sistem üzerinden kategorilere ayrılmış olarak karşımıza çıkar. Ve renk, beden, cinsiyet, numara ve daha fazlası ile filtreleme işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle aradığınız ürünü daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Hem rahatlık sağlayıp hem de sağladığı rahatlıkla aslında hayatınızı olumsuzluğa çekebilecek bir riske sahiptir. Siteler üzerinden beğenilen ürünler ekle butonu yardımı ile alışveriş sepetinize ekleniyor. Artık pek çok mağazada kapıda ödeme imkanı da olduğu için kredi kartı olan ve ya olmayan herkes için bir nevi ” kolaylık” sağlanmış oluyor. Ürünler doğru bedende gelmediyse ya da ürün kalitesini beğenmediyseniz ürünü aldığınız mağazaya kargo şirketleri yardımıyla ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

Online Yemek Alışverişi Yapılabilir Mi?

Kıyafet alışverişinden ziyade hazır yemeklerde özellikle öğrenci ve çalışan insanlar için büyük rahatlık sağlamaktadır. Bu yemek uygulamalarında da aynı mantıkla sistem ilerlemektedir. Beğendiğiniz hazır yemeği yine alışveriş sepetinize ekleyerek adres bilginizi girip ödeme şeklinizi seçtikten 30-40 dk. sonra yemek adresinize gelecektir.

Uzun lafın kısası, eğer online alışveriş kullanmasını bilirseniz mükemmel bir hizmet, ama rahatlığına alışırsanız küçük bir asosyallik riski taşıyabilmektedir.

güvenli-alışveriş-sanal-alışveriş-alışverişsepetigüvenli-ödemeape-ticaret